לא רק יין זול 26.2.09 – המלצות השבוע של הדס רשף

26 בפבר', 2009 | מאת הדס רשף | קטגוריה: אמנות, לא רק יין זול, מאבקים, תיאוריה

היום יום חמישי אבל השבוע מרכז הכובד יהיה דווקא בשבת. נסו לא לעבוד בראשון בבוקר. מי שהולך הערב לתערוכה "דחף מאולף" (או מאומן) גלריה ברוורמן, שישים היטב עין על אורן אליאב, כי אישית אני רואה בו משהו שלא רואים הרבה בסביבתנו – ציור ראליסטי מרגש. אני חושבת שזה ממש מגניב להציג לצד נחום גוטמן. דמיינו [...]

שלזינגר עולה בלהבות

שלזינגר עולה בלהבות

היום יום חמישי אבל השבוע מרכז הכובד יהיה דווקא בשבת. נסו לא לעבוד בראשון בבוקר.

מי שהולך הערב לתערוכה "דחף מאולף" (או מאומן) גלריה ברוורמן, שישים היטב עין על אורן אליאב, כי אישית אני רואה בו משהו שלא רואים הרבה בסביבתנו – ציור ראליסטי מרגש.

אני חושבת שזה ממש מגניב להציג לצד נחום גוטמן. דמיינו צייר הולנדי שמציג לצד ואן גוך או רמברנדט. תחשבו איזה כיף לאוצר שיכול לקחת את היצירות של גוטמן ולציג אותן בכל פעם בצורה חדשה, מודרנית ועכשווית, שמחייה אותן כל פעם מחדש ולא נותנת להן להתנוון. זה בדיוק מה שטלי תמיר ומעין שלף עשו והיום נוכל לראות את התוצאות במוזיאון נחום גוטמן. לצד גוטמן מציגים קבוצת "אקטיוויז'ן", רענן חרל"פ, דנה יואלי, דינה כהנא-גלר, עדה עובדיה, עמי פייצ'ביץ' ומירה צדר.

בבית הזכוכית נפתחת תערוכה חדשה של דותן & פרי "השומר". שם מעניין שכן "השומר" הניפו את דגל "כיבוש השמירה", שמירה עצמית על טריטוריה, והרי ליטל דותן ואיל פרי פותחים ביתם לקהל הרחב, לטוב ולרע.

בכיכר רבין צפויות הפתעות כבר משעות אחר הצהריים המאוחרים במסגרת מאבק עובדי חברות הטלויזיה למען יצירה ישראלית מקורית. ההפקה מבטיחה מתחם וידאו ארט (לצד הופעות מוזיקה, הקרנות סרטים ישראלים מקוריים וכאלה), בוא נראה מה יש להם להציע לנו!

בשישי, כדי שלא יהיה משעמם, לכו לפגוש את עידו מיכאלי ואמון יריב שידברו על עבודותיהם בגלריה רוזנפלד ב-12:00 (ולפרגן לאוצרת הפורצת שרי גולן על הדרך).

שבת, בוקר, יום, יפה

יום שבת בבוקר, אחרי ארוחה דשנה, קימה איטית במיוחד וחיפוש אחר הפתעות חדשות, תוכלו לשים פעמיכם לסטודיו פתוח (דרך ההגנה 110, ת"א) של שלושת המקסימים מאיר טאטי, רועי מרדכי ושחר מרקוס. נשמע כמו כיף חיים, אולי טאטי יארגן קצת פיינט-בול ויצלם אתכם בוידאו, מי יודע. (אירוע בפייסבוק למי שיש).

דני יהב בראון בגלריה 39 יחשוף בפנינו את תערוכתו החדשה "מה אנחנו אומרים כשאנחנו מדברים על אהבה".
מאוד מצחיק שהדימוי שפרסם את התערוכה בעלת השם הרומנטי ב'עכבר' הוא ציור של יונה מחרבנת תחת הכותרת "חרא קורה".
מה שנכון, בעכבר, וכתבה בוגנית על הדרך בטיים אאוט החדש

בערב – "מגשימים את החלום בפעם השלישית" – ארטישוק3 בקומפורט 13, מלא אמנים בשלל מדיומים, מוזיקה, שמח והפתעות.
מי שרוצה הנחה צריך להיכנס לרשימות מהר מהר דרך המייל artishowk@gmail.com

ולגן אחד כל הפירות צהובים ובשלים וכולו עגול
ולגן אחד כל עשבים ועצים דקים
כשגן עגול מרגיש גן דק מרגיש עגול
וכשגן דק מרגיש גן עגול מרגיש דק
בגלריה אלפרד יעל עמית מתמלאת השראה ממילותיה של יונה וולך, מדימויים אדריכליים ופיסוליים שיבואו לידי ביטוי בציור קיר ומיצב-גן מפתיע.

איזה כיף לקבל הזמנה לתערוכה כשכל מה שכתוב בהזמנה הוא: come get drunk at my presents in the opening of my new show at dvir gallery tel aviv.
למאותגרי אנגלית, גוגל טרנסלייטור מתרגם: לבוא לקבל שיכור בבית שלי מציג את הפתיחה של הצג החדש שלי ב גלריה דביר תל אביב/
אריאל שלזינגר בדביר

סוף יום שבת
————————–-

ביום ראשון, רונית שורק מנצלת את השיפוצים במוזיאון ישראל כדי להשתעשע בבית אנה טיכו בתערוכה "מעבר לדף: עבודות נייר עכשוויות". לפי מה שהבנתי, חבורת האמנים שנבחרו להציג בתערוכה עשו כל דבר שאיננו הפעילות הרשמית של נייר (נגיד ציור או רישום), אז נוכל לראות שם פסלים, מיצבים, וידיאוים, מגזרות נייר וכיו"ב.

ביום רביעי במרכז לאמנות עכשווית בקלישר הרצאה של האוצר הקולומביאני חוסה רוקה 'לביית את מודל הביאנלה'.
ואני חושבת לעצמי – יש לנו מלא אירועים אלטרנטיביים בבתים וכאלה, אולי כדי שיישאר גם משהו ממסדי (נגיד מוזיאון ישראל/מומה/ביאנלה), שיהיה במה למרוד, או עם מה להתכתב וכאלה. אבל בוא נקשיב מה יש לאורח לומר.

עבור מי שירצה להתחיל את חגיגות שבוע הבא כבר אחה"צ – אני מודיעה מראש כי ששת תלמידי המחקר של החוג לתולדות האמנות באוניברסיטת תל-אביב הולכים לדבר עשרים דקות כל אחד על המחקר שלו, ואז יהיה גם קצת דיון אקדמי עסיסי. לאחר מכן יתקיים דיון בהשתתפות הקהל ומורי החוג לתולדות האמנות. חמישי הבא 16:00 – 20:00 בפקולטה לאמנויות ע"ש יולנדה ודוד כץ, בניין מכסיקו, חדר 213

איזה כייף
שבוע טוב

אודות הדס רשף

6 תגובות
הוספת תגובה »

 1. אני קורא ולא הולך

 2. yesterday I got drunk, today I'll get drunk and tomorrow I'll get drunk again

 3. גם בגשם גם בחול
  לא אחמיץ את "יין זול"
  כל חמשוש יוצא קבוע
  אך ורק לפי המלצות השבוע
  תערוכות בולע בשיא הקשב
  האח הידד לך, הדס רשף!

 4. אולי אני לא כישרוני בחמשירים כמו הקורא שמעליי, אבל ללא ספק יום חמישי לא יהיה עוד אותו יום חמישי ללא הטור הזה. קצת קלילות בין כל הכתיבה הלקונית

 5. ולהנהלת מארב – העניין הזה של כל כך הרבה פרטים בשביל תגובה הרבה יותר מעצבן מהקוד שהיה צריך לכתוב פעם

 6. הדס, הכל טוב ויפה – אבל לא לקחת בחשבון את מזג האויר!

הוספת תגובה