מארב - אמנות . תרבות . מדיה
אודותינוצרו קשר
שלח
שוטף ומתמלא / ביקורות

--

הילה לולו לין

דליה מרקוביץ, קציעה אלון 2006-10-08 14:58:27   הקטנת הטקסט בכתבההגדלת הטקסט בכתבה

חפרפרת: פוטו רצח, 2006, מיצב וידיאו

עבודת הווידיאו שמציגה הילה לולו לין נוצרה בפרויקט "חפרפרת" שהוצג במוזיאון תל-אביב. על חמישה מוניטורים, המוצבים בתוך תאים היכולים להכיל אדם אחד בלבד, מוקרנים בלולאה אינסופית בני-אדם רבים שהגיעו לפרויקט במוזיאון והתבקשו לבחור אחת מתוך שמונה מלים: אהבתי, סלחתי, גמרתי, נפלתי, ברחתי, שיקרתי, גנבתי, הבנתי. מלים אלו הופיעו גם בעבודות קודמות של לולו לין, ובהן "כתובות האש" ו"טיפת חלב". המלים נכתבו בשלוש שפות: עברית, אנגלית וערבית. הנוכחים התבקשו לבחור את השפה המתאימה להם. 
השימוש בפרקטיקה הווידוויית מגולל רגעים אינטימיים הנחשפים במרחב הציבורי. בה בעת הוא גם מהרהר בשאלות של סמכות, בחירה ומוסר, סוגיות שנבחנו ב"חפרפרת".
פעולה זו חושפת את הצופה בתערוכה לתשובותיהם של הצופים שנטלו חלק ב"חפרפרת" בביתן ה"פוטורצח", ובו בזמן גם משיבה את הצופה אל אפשרויות הבחירות הפרטיות שלו. פעולת החשיפה, שתיווכה לולו לין, איפשרה למשתתפים לבחור מלים שנאמרו בגוף ראשון יחיד בזמן עבר. שימוש זה מוחק מן המלה כל זיהוי מגדרי, אך מותיר לה מרחב רב-לשוני המונכח בשלוש השפות הרשמיות המוצעות לבחירה. הווידוי שמציעה לולו לין מקודד במלת מפתח אחת הצופנת בחובה משמעויות שנותרות סמויות מן העין.

 

גרסת הדפסה גרסת הדפסה
תגובות גולשים
הוספת תגובה
1
ראיתי, הבנתי. (ל"ת)
אלמוני

פורסם ב-20:04 ,13/10/2006
מתוך שוטף ומתמלא
--
בזהירות ובאירוניה: עיון...
בזהירות ובאירוניה: עיון... שוטף ומתמלא
--
אם רובוטים יכלו לצייר... שוטף ומתמלא
ללמוד ציור מפורמייקה, או: בשבח... שוטף ומתמלא
עולם של קומבינציות שוטף ומתמלא
מוסף | שוטף ומתמלא | טורים | מדריך | קהילה